Halı Yıkama

Gül halı yıkama fabrikası uzun yıllardır halı temizleme hizmeti vermektedir. Her halının temizlenme şekline göre temizliğini yapan firmamız büyük bir deneyim ve tecrübeye sahiptir. Bu sayfada halıları nasıl yıkadığımızdan ve profesyonel halı temizleme nasıl olması gerektiğinden bahsedeceğiz:

Halı Yıkama Aşamaları

  • Halılarınız evinizden alındıktan sonra ölçüm ve kayıt işlemleri yapılır
  • Halılarınız cinsine göre ayrılır. Lekeleri incelenip temizleme yöntemi belirlenir
  • Yıkanmadan önce toz alma ünitesine gönderilir, toz ve partiküllerden arındırılır.
  • Toz alma işlemi bittikten sonra halınıza uygun deterjan ve program seçilip, tam otomatik halı yıkama makinasında halınız yıkanır.
  • Otomatik yıkama bittikten sonra halılarınız kontrol edilir ve gerekirse özel kimyasallar ile lokal müdahale yapılır
  • İkinci kez durulama yapılır
  • Santrifüj makinesinde yüksek devirlerde halınızın suyu alınır
  • Fabrikamızın kurutma katına alınıp 24 saat bekletilir
  • Halınız, kontrol masasına yatırılır ve tarama, fırçalama ve parfümleme işlemleri gerçekleştirilir
  • Son olarak Halılarınız ambalajlanır ve servis araçlarımız ile randevu saatinizde adresinize teslim edilir.

Güngören Gül Halı Yıkama uzun zamandan beri Üsküdar, Kadıköy, Ataşehir, Ümraniye, Beykoz ve Acarkent bölgelerinde de halı yıkama hizmetleri sunmakta olan bir firmadır. Güngören Halı Yıkama olarak öncelikli amacımız kaliteli hizmet anlayışıyla hizmet bölgelerimizi daha da artırmak. Tabi ki bu artış da ki hızın, en belirgin sebebinin de müşteriyi memnun etmek olduğunun bilincindeyiz. Elbette ki, biz herhangi bir ürün satmıyoruz. Bizim işim hizmet sektöründe. Bu yüzden müşteri memnuniyeti çok çok önemli. Gül Halı Yıkama olarak, hakkımızda en iyisini duymak için sürekli çalışıyoruz. Çalışmalarımızı da teknolojik halı yıkama makinalarıyla da destekliyoruz. Siz değerli müşterilerimizi Gül Halı Yıkama ya bekliyoruz…

HAlı yıkama

Profesyonel Halı Yıkama Nasıl Olmalıdır?

1- Öncelikle bu işi yapan firmaların yeterli bilgi ve tecrübesi olmalıdır.

2- Halı yıkama işinde oto yıkama ekipmanları kullanılmamalı, hijyenik bir ortamda halı yıkama için geliştirilmiş toz alma, otomatik yıkama ve sıkma makineleri kullanılmalıdır.

3- Farklı müşterilere ait halılar aynı anda ve aynı yerde yıkanmamalı, başka birisine ait halıdaki kir ve mikroplar bir diğerinin halısına bulaşmamalıdır. Oto yıkama servislerinde otomobil yıkanan yağlı ortamlarda halı yıkanmaktadır. Bunun yanında bazı firmalarda da aynı anda farklı kişilere ait halılar yere serilip üzerinde gezinilerek ve halıların kirlerinin bir birine karıştırılarak yıkandığı görülmektedir. Bu durum hoş olmamakla birlikte sağlık ve hijyen açısından kabul edilir bir durum değildir. Dolaysı ile halılar tek tek yıkanmalıdır.

4- Halı temizliğinde mutlaka içeriğinde kimyasal maddeler bulunmayan BİTKİSEL ÖZLÜ halı şampuanları kullanılmalı,klor ve deterjan gibi aktif maddeler kullanılmamalıdır.

5- Her halı iplik yapısı, dokuma tekniği, kullanılan boya cinsi göz önünde bulundurularak gerekli yıkama tekniği kullanılarak temizlenmelidir.

6- Profesyonel anlamda temizlenen halılar mutlaka dezenfekte edilmelidir.

7- Yıkanan halılar kapalı ortamda kurutulmalı ancak en az 1 saat güneş ışığında tutulmalıdır. Araştırmalara göre bazı mayk ve bakteriler ancak güneş ışığında ölmektedir.